adana-kombi-bakimi

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış, yoğuşmalı kombiniz için zorlu bir zaman olabilir ve son yıllarda rekor sayıda ev, Adana kombi bakımı yapılmayan boruların patladığını ve kazanların parçalandığını bildirmiştir. Kışın ortasında, kombinize en çok ihtiyaç duyduğunuz anda arıza çıkması oldukça kötü bir durumdur. Ne yazık ki, sorunların ortaya çıkma olasılığı en yüksek olan zamandır.

 

Yoğuşmalı kombiler en yaygın kullanılan yeni kombi tipidir. Bunlar, daha yüksek gaz ve elektrik maliyeti ile savaşan hane halklarının bir nimettir, ancak daha sık sık Adana kombi bakımı gerektirebilir. İyi haber, yoğuşmalı kombilerin normal kazanlardan %10-20 daha verimli olmasıdır. Ancak kötü haber, sistemin soğuk havalarda donma ihtimalinin daha yüksek olması. Bu nedenle düzenli kombi bakım servisine sahip olmak önemlidir. Dış hava sıcaklığı donma noktasının altındaysa ve yoğuşmalı kombiniz çalışmıyorsa veya bir hata gösteriyorsa, yoğuşma borunuz donmuş olabilir. Bununla birlikte, kombinize bakım yaptırmanız gerektiğini belirten birçok kombi bakım ipucu vardır.

 

 • Tehlikeli bir kombinin en belirgin işareti, artık sadece suyu ısıtmadığı zamandır. Kalorifere ısı gelmemesinden daha açık bir arıza belirtisi yoktur, ancak sorun bundan çok önce başlayabilir, bu yüzden neye dikkat edileceğini bilmek önemlidir.

 

 • Dikkat edilmesi gereken en açık işaretlerden biri, kazan alevinizin açık mavi olup olmadığıdır. Turuncu veya sarı renkli bir gaz alevi, sorunun büyük bir göstergesidir ve kombi bakım servisini arama zamanı gelmiştir.

 

 • Kazan basıncı bir başka açık göstergedir. Kazan basıncınız aniden düşüyor veya yükseliyorsa veya basınç uzun süre boyunca çok yüksek kalırsa, kazan servisini düşünmenin zamanı gelebilir.

 

 • Aynı zamanda, kombiniz çalışmaya başladığında yanma ya da tıkırtı sesi duyuyorsanız, bu kötü bir işarettir. Benzer şekilde, kazanınız normalden önemli ölçüde daha fazla gaz kullanıyorsa, mümkün olan en kısa sürede araştırılması gereken ciddi bir sorun olabilir.

 

Adana’daki En İyi Kombi Bakımı Uzmanlarına Güvenin – Soğuk kış günlerinde bölgedeki ev sahiplerini ve ticari alanları sıcak ve konforlu tutmak önceliğimizdir.

adana-beyaz-esya-tamiri-nasıl-yapilir

Beyaz Eşya Tamiri Nasıl Yapılır?

Evinizdeki beyaz eşyalar günlük yaşamın önemli bir parçasıdır. Bir şeyler ters gidene kadar onları ne kadar çok kullandığınızı fark etmeyebilirsiniz. Beyaz eşya arızaları günlük yaşam kalitesini düşürmekte ve bu gibi sorunların hızlıca düzeltilmesi gerekmektedir. Bazı insanlar kendi başlarına düzeltmeyi severler ama çoğunlukla beyaz eşya tamiri servisine ihtiyaç duymaktadırlar.

 

Adana’daki en iyi beyaz eşya tamiri servisinden arızalı beyaz eşya düzeltmek için bir cihaz mühendisi bulmak ya da cihaz onarımları hakkında yardım ve öneri bulmak istiyorsanız, doğru sayfa budur. Beyaz eşya tamiri hizmetlerimiz konusundaki taahhüdümüz ve uzman teknisyen ekibimiz her zaman sektörümüzün ön saflarında yer almamızı sağlamıştır.

 

Beyaz eşyalarınızı kaliteyi önleyici bakım ile korumak, cihazlarınızın uzun vadede daha verimli çalışmasını istiyoruz. Ekibimiz potansiyel sorunları kaynağında bulabilir. Beyaz eşya tamiri hizmetlerimiz ile çamaşır makineleri, kurutucular, buzdolapları, bulaşık makineleri ve daha fazlası gibi makinelere koruyucu bakım sağlayabiliriz.

 

Adana beyaz eşya tamiri uzmanlık alanımızdır. Lisanslı bir teknisyen makinenizi inceler ve değerlendirir, ardından gerekli onarımları önerir. Bu onarımları olabildiğince çabuk bir şekilde yapacağız, böylece yoğun yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

 

Beyaz eşya tamiri hizmetlerimizle ilgili aklınıza gelebilecek tüm soruları yanıtlamaktan ve size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

klima-montaji-nasil-yapılır

Klima Montajı Nasıl Yapılır

Klima ünitenizin en üst düzeyde, özenle kullanılmasını sağlamak için Aksoy Soğutma klima montajı uzmanlarına ihtiyacınız olacak. Bunun nedeni profesyonellik, akılcı maliyet etkinliği ve duyarlı müşteri hizmetleri ile yapılan adana klima montajı başarılarımızdır.

 

Klima sisteminin maksimum verimliliği ve uzun vadeli güvenilirliği, montaj kalitesiyle doğrudan bağlantılıdır. Sadece herhangi bir klima ünitesini seçmek yerine, deneyimli klima teknisyenlerimiz, evinizin benzersiz önceliklerini anlamak ve ihtiyaçlarınız için doğru olan modeli tavsiye etmek için zaman ayırır.

 

KALİTE KLİMA MONTAJI İÇİN 4 İPUCU

 

Yepyeni bir klima sistemi size daha fazla konfor, daha fazla enerji tasarrufu ve eski ünitenizde olmayan gelişmiş özellikler sağlayabilir. Ancak yanlış monte edilmiş bir klima sistemi hiçbir işe yaramaz. Bu ipuçlarını takip ederek klima sisteminizin yıllar boyu düzgün ve verimli bir şekilde çalıştığından emin olun.

 

1.PROFESYONELLERİ SEÇİN

 

Klima montajının sorunsuz geçtiğinden emin olmanın tek yolu kurulum için bir uzmana çağrı yapmaktır. Her ikisinin de doğru olmasını sağlamak için uygun araç ve deneyime sahip olmayan bir klima sistemi kurmak ortalama bir iş ortağı için bir iş değildir: doğru soğutucu akışkan seviyeleri, güvenli montajlar, doğru basınç, uygun voltaj vb. Teknisyenler çok az deneyime sahip birinin hatalarını düzeltmek için çağrılır ve bazen ilk kurulumdan daha yüksek bir maliyetle olur.

 

2.ENERJİ VERİMLİLİK DEĞERLENDİRMESİ

 

Profesyonel HVAC teknisyeniniz yeni ünitenizin enerji verimliliği derecesini anlamanıza yardımcı olabilir, ancak genel olarak, aranacak iki şey vardır: SEER (mevsimsel enerji verimliliği oranı) ve ENERGY STAR etiketi. Yeni ünitenizin SEER değeri en az 14 olmalıdır, ancak en verimli klimalar 20’ye yakın bir SEER değerine sahiptir. ENERGY STAR, klimanızın performanstan ödün vermeden verimli bir şekilde çalıştığının bir işaretidir. Daha verimli bir klima ünitesi ilk başta daha pahalı olsa da tasarruf bu ekstra maliyeti dengelemelidir.

 

3.TEKNİSYENİNİZİ BİLGİLENDİRİN

 

Kötü bir soğutma sistemi, evinizi ihtiyaç duyduğunuz kadar soğuk tutamaz ve bunu yapmak için çok fazla enerji tüketir. Büyük bir klima sistemi ise kısa devre yapabilir ve hızlı bir şekilde aşınabilir, bu yüzden boyutlandırma klima sistemlerinin hayati bir parçasıdır. Teknisyeninizin evinizi ölçmek için zaman ayırdığından emin olun ve ihtiyaçlarınız hakkında bilgilendirin.

 

4.KLİMA BAKIM TAKVİMİ ALIN

 

Klimanızın yıllar boyu düzgün ve verimli bir şekilde çalıştığından emin olmak istiyorsanız, klimanızın montajı yapılır yapılmaz bir bakım programı almalısınız. Bir bakım programına kaydolmak, klima sisteminizin daha uzun süre etkili kalmasını sağlar ve aylık faturalarınızı düşük tutar ve ekstra onarımları önler.

 

Aksoy Soğutma klima montajı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın.

adana-klima-tamiri

Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Aksoy Soğutma ile standartların çok ötesinde, profesyonel, müşteri odaklı Adana Klima Tamiri hizmetleri sunuyoruz. Uzman teknisyenlerimiz ile 7/24 Adana Klima Tamiri yapılmaktadır.

 

Klimalar karmaşık makine parçalarıdır ve eğer bir şeyler ters giderse, sorunun asıl kaynağı açık olmayabilir. Ucuz fakat vasıfsız bir klima tamiri uzmanı seçmek genellikle tonlarca zaman ve para israfına ve muhtemelen tekrar hizmete ihtiyaç duyulmasına yol açar. Bu nedenle, bilgili ve saygın adana klima tamiri uzmanları ile çalışmak çok önemlidir!

 

 

Aksoy Soğutma olarak, klima gereksinimlerinize karşı çok hassas ve dikkatli davranıyoruz. Bizi aradığınızda, klima arızanızı hızlı ve doğru bir şekilde teşhis etmek için profesyonel bir teknisyen göndereceğiz. Evinize ya da iş yerinize geldiklerinde, eksiksiz ve doğru bir teşhis yapmak için sorular soracak ve bilgi toplayacaklardır. Sorunun tam olarak ne olduğunu ve düzeltmek için nelerin gerekli olduğunu eğitmek ve açıklamak için yardımcı olacağız.

 

Adana Klima Tamiri Servisine İhtiyacınız Olduğunu Gösteren İşaretler

 

Havalandırma deliklerinden zayıf hava akışı

Arızalı bir termostat

Soğutma maliyetlerinde ani bir artış

Gürültülü veya sıra dışı sesler

Küf kokuları

 

Adana’daki en iyi Adana klima tamir servisi olarak gururla hizmet vermekteyiz. Bu işaretlerden herhangi birini fark ettiyseniz, Aksoy Soğutma Tamiri hizmetleri almak için profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz!

klimada-nicin-buz-tabakasi-olusuyor

Klimada niçin buz tabakası oluşuyor?

Klima ünitenizin dış tarafında bir buz tabakası oluşması sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasını engellemektedir. İster bir pencere ünitesi ister merkezi bir hava sisteminiz olsun, bunun nedenleri ve etkileri, çözümleri de aynıdır. Klima ünitenizde biriken buz, etkili bir şekilde soğumaması ve kompresörün üzerine baskı uygulayabilmesi, bu da zamanla pahalı bir onarım veya yedek bir kompresöre ihtiyaç duyulabilmesini sağlar.

 

Bunun bir ya da daha fazla sebebi olabilir ve Adana Klima Servisi olarak size birkaç nedenden bahsetmek isteriz:

 

Yetersiz Hava Akışı

Ünitenizdeki hava akışını kısıtlayan her şey, sistemin evaporatör serpantininin donmasına neden olur. Havanın verimli şekilde akmaması için birkaç sebep vardır. En yaygın sorun kirli hava filtresidir. Klima ünitenizi sürekli çalıştırıyorsanız, hava filtresini ayda bir kez değiştirmenizi veya temizlemenizi öneririz. Diğer hava akışı sorunları arasında, bloke edilmiş veya kapalı kanallar ve havalandırma delikleri, arızalı bir fan ve / veya buharlaştırıcı bobinlerindeki kir bulunur. Evaporatör serpantinleri düzenli temizlemeye ihtiyaç duyarlar, bunu sezonda bir öneririz.

 

Düşük Seviyede Freon

Bir klimanın buz tutmasına neden olan bir başka şey de düşük seviyede olan soğutucu Freon’dur. Bu, evaporatör bobinde basınçta bir düşüşe neden olur, bu da havadaki nemin birikmesine ve bobin üzerinde donmasına izin verir. Düşük soğutucu Freon sızıntıdan kaynaklanır. Donma nedeniniz düşük bir soğutucu ise,  iletişime geçmeniz gerekir ve sertifikalı teknisyenlerimizden biri onarımda yardımcı olacaktır. Bu, sızıntıyı bulmak ve onarmak ve soğutucu seviyenizi yeniden doldurmayı içerir.

 

Dış ortam sıcaklığı

Klimalar, belirli bir sıcaklık aralığında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Çoğu 15°C’nin altında iyi çalışmayacaktır. Çoğu zaman bir donma meydana gelir çünkü ünite çalışması için bu sıcaklık çok düşük kalmaktadır. Hava çok soğuk olduğunda, sistem içindeki basınç düşecek ve donmaya neden olacaktır.

neden-hava-filtrenizi-duzenli-olarak-degistirmelisiniz

Neden Hava Filtrenizi Düzenli Olarak Değiştirmelisiniz?

Evinizde verimli ve güvenilir bir klima sistemine sahip olmak son derece önemlidir. Ünite, siz ve ailenizi aşırı hava koşullarında rahat ve konforlu tutmakla sorumludur. Bununla birlikte, pek çok aile, ünitelerinde sorunlara maruz kalır, çünkü basitçe bunlara dikkat etmekte başarısız olurlar. Adana klima servisi Aksoy soğutma, uygun hava filtresi bakımının güvenilir ve verimli bir ısıtma ve soğutma sistemine sahip olmanın anahtarı olduğunu kabul eder.

 

Hava filtrenizi düzenli olarak değiştirmek için neden bir ihtiyaç var?

 

Klima ünitenizdeki hava filtresi, ekipmana girmeden önce havayı temizleyerek çalışır. Hava filtreniz tıkanırsa, ünitenizin arızalanmasına veya kalıcı olarak hasar görmesine neden olacak şekilde hava akışında önemli bir azalma sağlar. Filtrede çok fazla kir olduğunda, bobinlerde, fanlar ve motorda sorunlara neden olan ünitenin diğer parçalarına aktarma eğilimi vardır.

 

Düzenli hava filtresi bakımına sahip olmanın bir numaralı nedeni, klima sisteminizin ömrünü uzatmasıdır. klima ünitenizde sabit kazanılan paranızın çoğuna yatırım yaptığınızı ve uzun yıllar kullanımınızı sürdürebileceğinizi unutmayın. Düzenli bakım ile büyük onarımlar veya değiştirmelerden tasarruf edersiniz, çünkü küçük sorunlar tam bir hasarlı hasara dönüşmeden önce sabitlenir.

 

Bir başka sebep de, düzenli olarak muhafaza edilen bir hava filtresinin, evinizdeki iç mekan hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmasıdır. Kirli hava filtresi toz, polen ve toz akarlarını, sevdiklerinize solunum problemleri ve alerjilere neden olarak hareket ettirir. Yeni filtreler evinizdeki havayı temizlemeye yardımcı olur ve ailenizin ve ailenizin taze, sağlıklı ve temiz hava solumasını sağlar.

 

Temiz hava filtreleri de elektrik faturalarında tasarruf etmenize yardımcı olur. Hava filtreleri tıkandığında, klima ünitenizin evinizde hava dolaşımını sağlamak için daha fazla enerji kullanması gerekecektir. Kirli hava filtresi daha yüksek bir elektrik faturasına eşittir. Aslında, uygun hava filtresi bakımını uygulayarak, kullanım maliyetinize yüzde 15 kadar tasarruf edebilirsiniz.

eviniz-icin-en-uygun-klima-boyutu-hangisidir

Eviniz İçin En Uygun Klima Boyutu Hangisidir?

Evinize yeni bir klima almanın zamanı geldiğinde, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak birim boyutunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Çok küçük veya çok büyük boyutlu bir klimanın seçilmesi, sonraki 12 ila 15 yıl boyunca önemli ve gereksiz sorunlara yol açabilir. Saç kremi boyutu tahminlerini etkileyen tüm faktörleri hesaba katmak o kadar kolay değildir. Aksoy Soğutma olarak adana klima servisi nde doğru yönde sizi yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

 

 • Hangi Boyutları Vardır?

 

Bir evi soğutmak için kullanılan tipik klima ünitesi 24.000 BTU’luk soğutma kapasitesine sahip ortalama bir büyüklüktedir. (İngiliz ısı birimleri). Esasen, bu boyuttaki bir klimanın bir dereceye kadar 24.000 lb suyu soğutmak için yeterli gücü vardır. Daha büyük konut klimaları ise(genellikle daha büyük evlerde bulunur) saatte 36.000 BTU soğutma kapasitesine sahiptir. Küçük bir ev, yeterli soğutma için sadece bir 12.000 BTU’luk klima gerektirebilir.

 

 • Klima Boyut İhtiyaçları Nelerdir?

 

Klima boyutu tahminleri çok karmaşıktır, çünkü birçok farklı detayın gerekli hesaplamalar üzerinde bir etkisi vardır. Kritik detayların çoğu, düzeni, iç hacmi, pencere sayısı, pencere konumu, mevcut kanal sistemi, hava geçirmezlik seviyesi ve yaş gibi şeyleri içeren evinizin kendisi ile ilgilidir. Diğer ayrıntılar, çevrenizdeki güneş ışığına maruz kalma ve yakınlardaki yeşilliklerin sağladığı güneş ışığından yararlanma miktarı da dahildir..

 

 • Klima Boyutu Nasıl Hesaplanır?

 

Klima uzmanları, herhangi bir hane halkı için uygun büyüklükteki klimayı boyutunu tahmin etmenin güvenilir bir yoluna sahip olmalıdır. Ek olarak, tutarlılık adına, aynı standart tüm kalifiye uzmanlar tarafından kullanılmalıdır. Isıtma ve soğutma endüstrisinde şu anda kullanımda olan standart “Manual-J” olarak adlandırılmaktadır. “Manual-J” uygulandığında, evinizdeki tüm detayları ve bununla ilişkili ayrıntıları içerecektir. En kapsamlı klima boyutu analizi, her odayı tek tek ele alır, ancak daha ucuz bir tam ev analizi de birçok durumda iyi çalışır.

 

Gördüğünüz gibi eviniz için uygun büyüklükteki klimayı belirleyen çok iş var. Neyse ki, nerede yaşadığınız önemli değil, genellikle sürecin her aşamasında size yardımcı olabilecek bir klima uzmanı bulabilirsiniz.

adana-klima-servisi

Etkili Bir Klima Sisteminin Beş Temel Bileşeni

Verimli bir klima sistemi, mayıs ayından eylül ayına kadar sıcak yaz aylarında ihtiyaç duyulan rahatlama sunar. Bu sistemler ısıtma ünitelerinizle birlikte çalışır, evde veya ofiste gerekli sıcaklık seviyesini korur. Bu, hayatınızın ayrılmaz bir parçasıdır ve bundan faydalanmak için, bu sistemin nasıl çalıştığını anlamalısınız. Başlamak için, gerektiğinde soğutma ve ısıtmayı sağlamak için bir klima sisteminin beş temel bileşeni vardır. Bu bileşenler aşağıda tartışılmıştır.

 

 

 • Kompresör: Klima sisteminin motoru olarak tanınmaktadır. Kompresör, çalışma sıvısı olarak adlandırılan ve gazdan kolayca bir sıvıya dönüşebilen bir madde ile birlikte çalışır. Kompresörün ana görevi, düşük basınçlı gazın yüksek sıcaklığa sahip olan yüksek basınçlı bir gaza dönüştürülmesidir. Bu süreçte, moleküller arasındaki boşluk bölgeleri azalır, bu da enerjili gaz oluşturur. Buradan, enerjilenmiş gaz veya soğutucu akışkan, kompresörden kondansatöre girer.

 

 • Kondenser Bobini: Yüksek basınçlı gazı soğutan ve tekrar bir sıvıya dönüştüren kondenser bobinde bir fan bulunmaktadır. Bu ürün şimdi bir sonraki bölüme veya evaporatör olarak adlandırılan klimanın bileşenine götürülür. Evinizin dışında kompresör ve kondansatör görebilirsiniz.

 

 • Evaporatör: Evin içinde yer alan evaporatör genellikle fırının yakınında bulunur. Son derece ince bir boru ile kondansatör ile bağlantılıdır. Şimdi düşük basınçlı sıvıya dönüştürülen yüksek basınçlı gaz, iklimlendirme sisteminin bu bölümüne ulaşır. Bu bölümdeki azalan basınç, sıvıyı tekrar bir gaz haline getirir. Bu işlemde, çalışma akışkanı veya soğutucu akışkan ısıyı havadan uzaklaştırır ve soğurur. Daha sonra, çalışma sıvısı, kompresör tarafından tekrar sıkıştırılmak üzere buharlaştırıcıdan bir gaz formunda çıkar. Bütün bunlar döngüsel bir şekilde gerçekleşir.

 

 • Hava Handler ve Üfleme Ünitesi: Evaporatöre oda havası çekmek ve serin havayı evinizin her yerine yaymak için birlikte çalışan sistemin iki parçasıdır. Kanal sistemi yardımıyla odadaki hava akışının geçişi kolaylaştırılmıştır.

 

 • Termostat: Bu bileşen, içinde ve dışında akan ısı enerjisini düzenleyerek klima sisteminizin sıcaklığını korumanıza yardımcı olur. Termostat, özelliklerine bağlı olarak manuel veya otomatik olarak ayarlanabilir.
klimanizi-yaza-nasil-hazirlamalisiniz

Klimanızı Yaza Nasıl Hazırlamalısınız?

Sıcak yaz günlerine hazırlanmak için, öncelikle klimanızın hazır olduğundan emin olun. Adana’nın sıcak ve nemli yazları için klimanızın hazır olması için gereken dört adım.

 

 1. Dış Üniteyi Temizleyin

Sonbahar, kış ve ilkbaharda, dış mekândaki klima üniteniz polen, toz, yaprak ve diğer dış mekân kalıntılarıyla doludur. Klimayı ilk kez açmadan önce, iyi bir temizlik yapın. Gücü kesin ve bobinler ve yüzgeçler dâhil olmak üzere iyice temizleyin. Ruloları temizlemek için, bir hortumla yıkayın. Yüzgeçleri temizlemek için yumuşak bir diş fırçası ile fırçalayın. Yüzgeçlerdeki metal çok incedir, bu yüzden dikkatli olun, böylece onlara zarar vermezsiniz.

 

 1. Boşaltma Hattını Kontrol Edin ve Temizleyin

Boşaltma hattı, iç soğutma serpantinine yakındır. Bu hat, enkaz ile tıkanabilir, ancak temizlemesi kolaydır. Sadece bir miktar ağartıcıyı içine boşaltın, ardından bunu bolca su ile takip edin. Bu yaptığınız işlem klimanızı temizleyecek ve yoğun bir yaz mevsimine hazır hale getirecektir. Bunu yapmamak, suyun sistemde yedeklenmesine ve evinize sızmasına, su hasarlarına veya küflerin büyümesine izin vermesine neden olabilir.

 

 1. Hava Filtresini Değiştirin

Klimanızdaki hava filtresini en az üç ayda bir değiştirmeniz gerekir. Bunu değiştirdiğinizden beri bir süre geçtiyse, hemen değiştirmek için iyi bir zaman. Yeni bir hava filtresi, klima sisteminizden verimli bir şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

 

 1. Kabloları Görsel Olarak İnceleyin

Sistemdeki kablolarda net aşınma olmadığından emin olun. Gözle muayene ederek, hayvanların zarar verebileceği dış mekân kablolarına fazladan dikkat edin ve kablo tesisatında herhangi bir hasar görürseniz Adana Klima Servisimizi arayın. Sistemi açtığınızda güvenli çalışmasını sağlamak için kabloları gelip değiştireceğiz.

Klima Servisimiz yardımıyla, klimanız yaz boyunca güvenilir hizmet verecektir. Klima sisteminizi çalışmaya hazır hale getirmek için bizimle iletişime geçin, böylece bu yaz rahat ve serin geçsin.

klimanizi-degistirmek-icin-5-neden

Klimanızı Değiştirmek için 5 Neden

Klimalar rahat yaşam tarzının önemli bir parçasıdır, ancak maalesef sonsuza dek sürecek şekilde tasarlanmamışlardır. Klimanızın ömrünün az olduğuna dair işaretler görüyorsanız, acil bir durumla karşılaşmadan önce yerine koyması için gereken önlemleri alabilirsiniz. İşte klimanızın değiştirilmesi gerektiğini gösteren beş işaret:

 

 1. Artık Daha Büyük Bir Eviniz Var

Klimanız orijinal olarak kurulduğunda, kurulum ekibi ihtiyacınız olan soğutma gücünü belirlemek için ölçümler yapmış, ardından size bu ölçümlerle eşleşen bir birim önermiştir. Eğer büyük bir eviniz varsa, mevcut klimanız artık evinizi soğutmada yeterli olmayabilir. Soğutma ihtiyaçlarınızı yeniden değerlendirmeniz gerekecektir. Bu yeni ve daha büyük bir klima ünitesi kurma ihtiyacı anlamına gelebilir.

 

 1. Faturalarınız Giderek Artıyor

Enerji faturalarınız artıyor ​​ancak klimanızı nasıl bu kadar çok enerji harcayabildiğine anlam veremiyorsanız, klimanız bazı özelliklerini yitirmiş olabilir ve tasarruflu bir şekilde çalışmayabilir. Bu, yeni bir klimaya ihtiyacınız olduğunu gösterebilir. Zamanla ve özellikle de uygun bir şekilde Adana klima bakımı yaptırmıyorsanız, sisteminiz verimliliği kaybedecektir. Yeni ve daha verimli bir klima bu faturaların düşürülmesine yardımcı olabilir.

 

 1. Sık Sık Adana Klima Servisini Arıyorsunuz

Klimanız size en küçük arızalarda bile çok para harcatıyor ve masraflara yol açıyorsa, kullandığınız klimayı değiştirmeniz gerekir. Değiştirme, onarımdan daha pahalıya mal olurken, uzun vadede daha uygun maliyetli bir seçenek olacaktır. Her ay yapılan servis destekleri daha pahalı hesaplandığında daha pahalı olabilir.

 

 

 1. Klimanız 10 Yaşın Üstündedir

Klimalar, değiştirilmeden yaklaşık 10 yıl dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Eğer klimanız çok eskidiyse, onun yerine yeni bir klima almak planlamaya başlamalısınız.

 

 1. Evinizde Ekstrem Nem Seviyeleri Oluyor

Klimanızın evinizin konforuna yardımcı olmasının yollarından biri nem seviyesini yönetmektir. Pencerelerin etrafında nem birikimi olduğunu fark ederseniz klimanız evinizi doğru bir şekilde nemden arındırmıyor demektir. Eviniz küf problemleri yaşanabilir, bariz bir su hasarı olmadan da nem oluşabilir. Benzer şekilde, nem seviyeleri çok düşük görünüyorsa, bu durumda arızalanabilir.