klima-montaji-nasil-yapılır

Klima Montajı Nasıl Yapılır

Klima ünitenizin en üst düzeyde, özenle kullanılmasını sağlamak için Aksoy Soğutma klima montajı uzmanlarına ihtiyacınız olacak. Bunun nedeni profesyonellik, akılcı maliyet etkinliği ve duyarlı müşteri hizmetleri ile yapılan adana klima montajı başarılarımızdır.

 

Klima sisteminin maksimum verimliliği ve uzun vadeli güvenilirliği, montaj kalitesiyle doğrudan bağlantılıdır. Sadece herhangi bir klima ünitesini seçmek yerine, deneyimli klima teknisyenlerimiz, evinizin benzersiz önceliklerini anlamak ve ihtiyaçlarınız için doğru olan modeli tavsiye etmek için zaman ayırır.

 

KALİTE KLİMA MONTAJI İÇİN 4 İPUCU

 

Yepyeni bir klima sistemi size daha fazla konfor, daha fazla enerji tasarrufu ve eski ünitenizde olmayan gelişmiş özellikler sağlayabilir. Ancak yanlış monte edilmiş bir klima sistemi hiçbir işe yaramaz. Bu ipuçlarını takip ederek klima sisteminizin yıllar boyu düzgün ve verimli bir şekilde çalıştığından emin olun.

 

1.PROFESYONELLERİ SEÇİN

 

Klima montajının sorunsuz geçtiğinden emin olmanın tek yolu kurulum için bir uzmana çağrı yapmaktır. Her ikisinin de doğru olmasını sağlamak için uygun araç ve deneyime sahip olmayan bir klima sistemi kurmak ortalama bir iş ortağı için bir iş değildir: doğru soğutucu akışkan seviyeleri, güvenli montajlar, doğru basınç, uygun voltaj vb. Teknisyenler çok az deneyime sahip birinin hatalarını düzeltmek için çağrılır ve bazen ilk kurulumdan daha yüksek bir maliyetle olur.

 

2.ENERJİ VERİMLİLİK DEĞERLENDİRMESİ

 

Profesyonel HVAC teknisyeniniz yeni ünitenizin enerji verimliliği derecesini anlamanıza yardımcı olabilir, ancak genel olarak, aranacak iki şey vardır: SEER (mevsimsel enerji verimliliği oranı) ve ENERGY STAR etiketi. Yeni ünitenizin SEER değeri en az 14 olmalıdır, ancak en verimli klimalar 20’ye yakın bir SEER değerine sahiptir. ENERGY STAR, klimanızın performanstan ödün vermeden verimli bir şekilde çalıştığının bir işaretidir. Daha verimli bir klima ünitesi ilk başta daha pahalı olsa da tasarruf bu ekstra maliyeti dengelemelidir.

 

3.TEKNİSYENİNİZİ BİLGİLENDİRİN

 

Kötü bir soğutma sistemi, evinizi ihtiyaç duyduğunuz kadar soğuk tutamaz ve bunu yapmak için çok fazla enerji tüketir. Büyük bir klima sistemi ise kısa devre yapabilir ve hızlı bir şekilde aşınabilir, bu yüzden boyutlandırma klima sistemlerinin hayati bir parçasıdır. Teknisyeninizin evinizi ölçmek için zaman ayırdığından emin olun ve ihtiyaçlarınız hakkında bilgilendirin.

 

4.KLİMA BAKIM TAKVİMİ ALIN

 

Klimanızın yıllar boyu düzgün ve verimli bir şekilde çalıştığından emin olmak istiyorsanız, klimanızın montajı yapılır yapılmaz bir bakım programı almalısınız. Bir bakım programına kaydolmak, klima sisteminizin daha uzun süre etkili kalmasını sağlar ve aylık faturalarınızı düşük tutar ve ekstra onarımları önler.

 

Aksoy Soğutma klima montajı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın.

Bir Yorum Yazın