adana-kombi-bakimi

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış, yoğuşmalı kombiniz için zorlu bir zaman olabilir ve son yıllarda rekor sayıda ev, Adana kombi bakımı yapılmayan boruların patladığını ve kazanların parçalandığını bildirmiştir. Kışın ortasında, kombinize en çok ihtiyaç duyduğunuz anda arıza çıkması oldukça kötü bir durumdur. Ne yazık ki, sorunların ortaya çıkma olasılığı en yüksek olan zamandır.

 

Yoğuşmalı kombiler en yaygın kullanılan yeni kombi tipidir. Bunlar, daha yüksek gaz ve elektrik maliyeti ile savaşan hane halklarının bir nimettir, ancak daha sık sık Adana kombi bakımı gerektirebilir. İyi haber, yoğuşmalı kombilerin normal kazanlardan %10-20 daha verimli olmasıdır. Ancak kötü haber, sistemin soğuk havalarda donma ihtimalinin daha yüksek olması. Bu nedenle düzenli kombi bakım servisine sahip olmak önemlidir. Dış hava sıcaklığı donma noktasının altındaysa ve yoğuşmalı kombiniz çalışmıyorsa veya bir hata gösteriyorsa, yoğuşma borunuz donmuş olabilir. Bununla birlikte, kombinize bakım yaptırmanız gerektiğini belirten birçok kombi bakım ipucu vardır.

 

  • Tehlikeli bir kombinin en belirgin işareti, artık sadece suyu ısıtmadığı zamandır. Kalorifere ısı gelmemesinden daha açık bir arıza belirtisi yoktur, ancak sorun bundan çok önce başlayabilir, bu yüzden neye dikkat edileceğini bilmek önemlidir.

 

  • Dikkat edilmesi gereken en açık işaretlerden biri, kazan alevinizin açık mavi olup olmadığıdır. Turuncu veya sarı renkli bir gaz alevi, sorunun büyük bir göstergesidir ve kombi bakım servisini arama zamanı gelmiştir.

 

  • Kazan basıncı bir başka açık göstergedir. Kazan basıncınız aniden düşüyor veya yükseliyorsa veya basınç uzun süre boyunca çok yüksek kalırsa, kazan servisini düşünmenin zamanı gelebilir.

 

  • Aynı zamanda, kombiniz çalışmaya başladığında yanma ya da tıkırtı sesi duyuyorsanız, bu kötü bir işarettir. Benzer şekilde, kazanınız normalden önemli ölçüde daha fazla gaz kullanıyorsa, mümkün olan en kısa sürede araştırılması gereken ciddi bir sorun olabilir.

 

Adana’daki En İyi Kombi Bakımı Uzmanlarına Güvenin – Soğuk kış günlerinde bölgedeki ev sahiplerini ve ticari alanları sıcak ve konforlu tutmak önceliğimizdir.

Bir Yorum Yazın