eviniz-icin-en-uygun-klima-boyutu-hangisidir

Eviniz İçin En Uygun Klima Boyutu Hangisidir?

Evinize yeni bir klima almanın zamanı geldiğinde, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak birim boyutunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Çok küçük veya çok büyük boyutlu bir klimanın seçilmesi, sonraki 12 ila 15 yıl boyunca önemli ve gereksiz sorunlara yol açabilir. Saç kremi boyutu tahminlerini etkileyen tüm faktörleri hesaba katmak o kadar kolay değildir. Aksoy Soğutma olarak adana klima servisi nde doğru yönde sizi yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

 

  • Hangi Boyutları Vardır?

 

Bir evi soğutmak için kullanılan tipik klima ünitesi 24.000 BTU’luk soğutma kapasitesine sahip ortalama bir büyüklüktedir. (İngiliz ısı birimleri). Esasen, bu boyuttaki bir klimanın bir dereceye kadar 24.000 lb suyu soğutmak için yeterli gücü vardır. Daha büyük konut klimaları ise(genellikle daha büyük evlerde bulunur) saatte 36.000 BTU soğutma kapasitesine sahiptir. Küçük bir ev, yeterli soğutma için sadece bir 12.000 BTU’luk klima gerektirebilir.

 

  • Klima Boyut İhtiyaçları Nelerdir?

 

Klima boyutu tahminleri çok karmaşıktır, çünkü birçok farklı detayın gerekli hesaplamalar üzerinde bir etkisi vardır. Kritik detayların çoğu, düzeni, iç hacmi, pencere sayısı, pencere konumu, mevcut kanal sistemi, hava geçirmezlik seviyesi ve yaş gibi şeyleri içeren evinizin kendisi ile ilgilidir. Diğer ayrıntılar, çevrenizdeki güneş ışığına maruz kalma ve yakınlardaki yeşilliklerin sağladığı güneş ışığından yararlanma miktarı da dahildir..

 

  • Klima Boyutu Nasıl Hesaplanır?

 

Klima uzmanları, herhangi bir hane halkı için uygun büyüklükteki klimayı boyutunu tahmin etmenin güvenilir bir yoluna sahip olmalıdır. Ek olarak, tutarlılık adına, aynı standart tüm kalifiye uzmanlar tarafından kullanılmalıdır. Isıtma ve soğutma endüstrisinde şu anda kullanımda olan standart “Manual-J” olarak adlandırılmaktadır. “Manual-J” uygulandığında, evinizdeki tüm detayları ve bununla ilişkili ayrıntıları içerecektir. En kapsamlı klima boyutu analizi, her odayı tek tek ele alır, ancak daha ucuz bir tam ev analizi de birçok durumda iyi çalışır.

 

Gördüğünüz gibi eviniz için uygun büyüklükteki klimayı belirleyen çok iş var. Neyse ki, nerede yaşadığınız önemli değil, genellikle sürecin her aşamasında size yardımcı olabilecek bir klima uzmanı bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın