klimanizi-degistirmek-icin-5-neden

Klimanızı Değiştirmek için 5 Neden

Klimalar rahat yaşam tarzının önemli bir parçasıdır, ancak maalesef sonsuza dek sürecek şekilde tasarlanmamışlardır. Klimanızın ömrünün az olduğuna dair işaretler görüyorsanız, acil bir durumla karşılaşmadan önce yerine koyması için gereken önlemleri alabilirsiniz. İşte klimanızın değiştirilmesi gerektiğini gösteren beş işaret:

 

  1. Artık Daha Büyük Bir Eviniz Var

Klimanız orijinal olarak kurulduğunda, kurulum ekibi ihtiyacınız olan soğutma gücünü belirlemek için ölçümler yapmış, ardından size bu ölçümlerle eşleşen bir birim önermiştir. Eğer büyük bir eviniz varsa, mevcut klimanız artık evinizi soğutmada yeterli olmayabilir. Soğutma ihtiyaçlarınızı yeniden değerlendirmeniz gerekecektir. Bu yeni ve daha büyük bir klima ünitesi kurma ihtiyacı anlamına gelebilir.

 

  1. Faturalarınız Giderek Artıyor

Enerji faturalarınız artıyor ​​ancak klimanızı nasıl bu kadar çok enerji harcayabildiğine anlam veremiyorsanız, klimanız bazı özelliklerini yitirmiş olabilir ve tasarruflu bir şekilde çalışmayabilir. Bu, yeni bir klimaya ihtiyacınız olduğunu gösterebilir. Zamanla ve özellikle de uygun bir şekilde Adana klima bakımı yaptırmıyorsanız, sisteminiz verimliliği kaybedecektir. Yeni ve daha verimli bir klima bu faturaların düşürülmesine yardımcı olabilir.

 

  1. Sık Sık Adana Klima Servisini Arıyorsunuz

Klimanız size en küçük arızalarda bile çok para harcatıyor ve masraflara yol açıyorsa, kullandığınız klimayı değiştirmeniz gerekir. Değiştirme, onarımdan daha pahalıya mal olurken, uzun vadede daha uygun maliyetli bir seçenek olacaktır. Her ay yapılan servis destekleri daha pahalı hesaplandığında daha pahalı olabilir.

 

 

  1. Klimanız 10 Yaşın Üstündedir

Klimalar, değiştirilmeden yaklaşık 10 yıl dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Eğer klimanız çok eskidiyse, onun yerine yeni bir klima almak planlamaya başlamalısınız.

 

  1. Evinizde Ekstrem Nem Seviyeleri Oluyor

Klimanızın evinizin konforuna yardımcı olmasının yollarından biri nem seviyesini yönetmektir. Pencerelerin etrafında nem birikimi olduğunu fark ederseniz klimanız evinizi doğru bir şekilde nemden arındırmıyor demektir. Eviniz küf problemleri yaşanabilir, bariz bir su hasarı olmadan da nem oluşabilir. Benzer şekilde, nem seviyeleri çok düşük görünüyorsa, bu durumda arızalanabilir.

Bir Yorum Yazın