klimanizi-yaza-nasil-hazirlamalisiniz

Klimanızı Yaza Nasıl Hazırlamalısınız?

Sıcak yaz günlerine hazırlanmak için, öncelikle klimanızın hazır olduğundan emin olun. Adana’nın sıcak ve nemli yazları için klimanızın hazır olması için gereken dört adım.

 

  1. Dış Üniteyi Temizleyin

Sonbahar, kış ve ilkbaharda, dış mekândaki klima üniteniz polen, toz, yaprak ve diğer dış mekân kalıntılarıyla doludur. Klimayı ilk kez açmadan önce, iyi bir temizlik yapın. Gücü kesin ve bobinler ve yüzgeçler dâhil olmak üzere iyice temizleyin. Ruloları temizlemek için, bir hortumla yıkayın. Yüzgeçleri temizlemek için yumuşak bir diş fırçası ile fırçalayın. Yüzgeçlerdeki metal çok incedir, bu yüzden dikkatli olun, böylece onlara zarar vermezsiniz.

 

  1. Boşaltma Hattını Kontrol Edin ve Temizleyin

Boşaltma hattı, iç soğutma serpantinine yakındır. Bu hat, enkaz ile tıkanabilir, ancak temizlemesi kolaydır. Sadece bir miktar ağartıcıyı içine boşaltın, ardından bunu bolca su ile takip edin. Bu yaptığınız işlem klimanızı temizleyecek ve yoğun bir yaz mevsimine hazır hale getirecektir. Bunu yapmamak, suyun sistemde yedeklenmesine ve evinize sızmasına, su hasarlarına veya küflerin büyümesine izin vermesine neden olabilir.

 

  1. Hava Filtresini Değiştirin

Klimanızdaki hava filtresini en az üç ayda bir değiştirmeniz gerekir. Bunu değiştirdiğinizden beri bir süre geçtiyse, hemen değiştirmek için iyi bir zaman. Yeni bir hava filtresi, klima sisteminizden verimli bir şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

 

  1. Kabloları Görsel Olarak İnceleyin

Sistemdeki kablolarda net aşınma olmadığından emin olun. Gözle muayene ederek, hayvanların zarar verebileceği dış mekân kablolarına fazladan dikkat edin ve kablo tesisatında herhangi bir hasar görürseniz Adana Klima Servisimizi arayın. Sistemi açtığınızda güvenli çalışmasını sağlamak için kabloları gelip değiştireceğiz.

Klima Servisimiz yardımıyla, klimanız yaz boyunca güvenilir hizmet verecektir. Klima sisteminizi çalışmaya hazır hale getirmek için bizimle iletişime geçin, böylece bu yaz rahat ve serin geçsin.

Bir Yorum Yazın